Co je Nová šichta?

Program pro odcházející zaměstnance OKD, který nabízí pomocnou ruku
při hledání nového profesního uplatnění.

Aktuality

Burza práce: Zájem zaměstnavatelů se zvyšuje, ozývají se i ti mimo region

17.12.2020

DARKOV – Webová aplikace, pomáhající spolupracujícím zaměstnavatelům s vyhledáváním a oslovováním odcházejících zaměstnanců z OKD s konkrétními nabídkami na nové uplatnění mimo revír, se rozeběhla před čtyřmi lety. Od té doby využilo Burzu práce více než osm desítek firem a podniků a přes čtyři stovky zájemců o zaměstnání.

„Tato aplikace je určena pro zaměstnavatele, kteří do ní mohou vkládat a spravovat své aktuální nabídky volných příležitostí. Současně si v naší databázi Nové šichty mohou přímo na danou pracovní pozici vybrat a zarezervovat nejvhodnějšího kandidáta, o kterého mají zájem. Konzultanti Nové šichty pak vybrané kandidáty kontaktují s uvedením konkrétního termínu, do kdy se mají k zaslané nabídce pracovního pozice vyjádřit.  V případě potvrzení jejich zájmu pak obratem novému zaměstnavateli poskytnou jejich životopisy. Firma si pak uchazeče sama osloví a pozve na vstupní pohovor. V současné době již část našich klientů přijímací pohovory absolvovala nebo se na ně v nejbližší době chystá, “ popisovala princip elektronické burzy práce personální ředitelka Radka Naňáková.

Účast odcházejících zaměstnanců je v programu Nové šichty zcela dobrovolná.

V praxi to probíhá tak, že na osobní schůzce vyplní konzultant v aplikaci společně s klientem jeho kartu, kde jsou kromě osobních údajů, kontaktů, dosaženého vzdělání a kvalifikace uvedeny také informace o preferované pozici. Systém každému klientovi automaticky vygeneruje identifikační číslo (ID). Zaměstnavateli jsou z databáze na základě fulltextového vyhledávání vyfiltrováni vhodní kandidáti na poptávanou pozici. Ten je však vidí jen pod jejich přiděleným ID, nikoli pod jménem a příjmením.

 Burza práce bere v potaz ochranu osobních údajů: „Není proto možné, aby zaměstnavatel kontaktoval registrovaného zájemce přímo, vše řeší naši konzultanti,“ dodala Markéta Klopcová, manažerka náboru a Nové šichty.

Zcela čerstvou novinkou je možnost, aby klienti sami mohli nahlížet do nabídky pracovních pozic spolupracujících firem a podniků. „Při registraci klienta do Burzy práce mu nyní vygenerujeme i přihlašovací jméno a heslo. Může se tak kdykoli v aplikaci sám podívat na nabízená pracovní místa. Ti klienti, kteří se registrovali už dříve a přístup nemají, se na nás mohou obrátit a my jim přihlašovací údaje zašleme nebo předáme na další osobní schůzce,“ upřesnila manažerka náboru a Nové šichty.  

Zároveň uvedla, že se připravuje další inovace aplikace: „ Klient při prohlídce nabízených pracovních pozic bude mít možnost tlačítkem označit tu, o kterou má zájem. Konzultanti na základě projeveného zájmu osloví zaměstnavatele, pošlou mu životopis. Další komunikace už pak bude opět probíhat jen mezi zaměstnavatelem a zájemcem.“

V databázi Burzy práce se zájem zaměstnavatelů začal zvyšovat. „Mají zájem ti z regionu i mimo něj. Jejich nabídky se průběžně aktualizují,“ dodala na závěr Markéta Klopcová.

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.