Co je Nová šichta?

Program pro odcházející zaměstnance OKD, který nabízí pomocnou ruku
při hledání nového profesního uplatnění.

Aktuality

Důlní elektro vyměnil za výživovou poradnu

Důlní elektro vyměnil za výživovou poradnu 22.1.2015

Pavel Štěrba podniká společně s manželkou a chce rozšířit tým spolupracovníků také o ženy odcházející z OKD

Pouhých šestnáct dní uplynulo od chvíle, kdy přestal být Pavel Štěrba z Dolní Lutyně vedoucím důlních elektrikářů na ČSA. A už si jako spoluprovozovatel poboček výživového poradenství Natur House domlouval setkání s další bývalou pracovnicí těžební společnosti, které dokázal nabídnout nové zaměstnání!

„Výsledek našeho setkání je samozřejmě důvěrný, nicméně skutečnost je taková, že se ženou Pavlínou provozujeme prodejny v Havířově, Novém Jičíně a nově v Třinci, přičemž plánujeme rozšířit náš tým ze stávajících pěti až na devět lidí,“ nechal se slyšet Štěrba s tím, že program Nová šichta a jeho pilíř Podpora podnikání se mu jeví jako velmi výhodné.

„Služby řetězce Natur House zjednodušeně řečeno spočívají v poskytování poradenství. Lidé prostě neumí jíst. Stačí se podívat, jak jich spousta snídá – káva a tři cigarety…“ komentoval Štěrba s tím, že kromě nabídky potravinových doplňků na přírodní bázi poskytují také služby dietologů. A pro ně či jejich asistentky vytváří pracovní místa.

V havířovské pobočce na Hlavní třídě zaměstnává na této pozici i Natašu Torbikovou, dceru Vítězslava Rosmarina, někdejšího hlavního předáka rubání na Františku. Novojičínská prodejna Natur House je přímo na náměstí, třinecká u tamního autobusového nádraží. Bývalý elektrikář ze šachty tak rozšiřuje původně manželčinu živnost.

„Pomohli jsme nastartovat metabolismus a zhubnout už i některým kolegyním ze šachty. Teď jsme schopni podat pomyslnou ruku lidem odcházejícím z OKD. Vzhledem k tomu, že až 95 procent klientely tvoří ženy, poptáváme hlavně pracovnice,“ líčil Štěrba, vystudovaný elektromontér s maturitou (tak jako táta na dolech Čs. pionýr, Rudý říjen a 1. máj).

„V havírně se nejde spoléhat sám na sebe a v mém současném povolání je to samé. Musím vytvořit tým, na který se mohu spolehnout, a jít za svým cílem,“ nechal se slyšet s tím, že pro ukončení šestadvacet let trvajícího svazku s OKD se rozhodoval od loňského léta. „Kdo se nebojí roboty a něco umí, ten práci vždycky najde,“ tvrdil živnostník.

Štěrba má za sebou elektrikařinu na 1. máji – Barboře, Doubravě a Armádě. Od tahání kabelů přes funkce elektromontéra provozu pro rubání i přípravy po poslední post vedoucího důlních elektrikářů se 135 podřízenými. „V rámci Nové šichty se mi ozvali z Vítkovic či firmy INCO, že by mě brali k elektrikářům. Člověk má pořád šanci,“ zakončil.

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.