Co je Nová šichta?

Program pro odcházející zaměstnance OKD, který nabízí pomocnou ruku
při hledání nového profesního uplatnění.

Aktuality

Horníci nejčastěji poptávají volná místa řidičů a zámečníků

Horníci nejčastěji poptávají volná místa řidičů a zámečníků 27.1.2017

Novou šichtu, pomáhající lidem odcházejícím z OKD najít další pracovní uplatnění, kontaktují zaměstnanci všech věkových kategorií i profesí

CHLEBOVICE – Do programu Nová šichta (NŠ) se od počátku roku do uzávěrky Horníka zaregistrovalo 200 zaměstnanců Důlního závodu 3. K dispozici přitom mají kanceláře v lokalitách Chlebovice i Staříč.
„Paskováci se nás ptají především na volná pracovní místa. Mnoho z nich už má i představu, co by chtěli po odchodu z OKD dělat. Nejvíce klientů si pak svoje budoucí uplatnění dokáže představit v profesi zámečník, řidič nebo svářeč. Někteří mají ještě z armády oprávnění na nákladní automobily, chybí jim pouze profesní průkazy,“ upřesnila manažerka NŠ Markéta Klopcová. Bez povšimnutí podle ní nezůstává ani elektronická aplikace Burza práce, do které se doposud zaevidovalo na 150 lidí z OKD.
Novou šichtu z vlastní iniciativy stále více kontaktují i zaměstnavatelé nejen z regionu.
Například firma z Chebu, která měla zájem o kuchaře, nebo provozovatel mezinárodní kamionové přepravy až z Mariánských Lázní, který hledá nové řidiče.
„Další společnost zase poptávala pracovníky do hotelu, nejen do gastronomických profesí, ale i do údržby,“ dodala Markéta Klopcová. I těchto důvodů NŠ v současné době plánuje umožnit zaměstnavatelům prezentovat svou činnost přímo zaměstnancům na DZ 3.
Za týmem NŠ chodili důlní i povrchoví zaměstnanci, technici, ale i pracovní síly z kanceláří všech věkových kategorií nejčastěji ihned po výpovědních pohovorech. „Intenzivně se zajímají, jaké mají možnosti a jak jim konkrétně můžeme pomoci. Proto se u nás zaevidují. Mnohdy je doprovodíme i do mobilního pracoviště úřadu práce,“ pokračovala Klopcová.
U nových klientů NŠ je samozřejmostí a tudíž i jedním z prvních kroků vypracování profesních životopisů v papírové i elektronické podobě.
„Leden je pro Novou šichtu podle očekávání velmi vytíženým měsícem. Jsme zde v jednom kole,“ řekla Klopcová s tím, že do týmu zaškolili také kmenové pracovnice DZ 3 Milenu Malinskou, Věru Procházkovou a Danu Strmiskovou. „Během osobních pohovorů nám hodně pomáhá skutečnost, že jsou dlouholetými zaměstnankyněmi této šachty. Paskováci je znají a ony zase naopak znají je. Tyto tři pracovnice z DZ 3 doplnila ještě Irena Javornická, bývalá personalistka z DZ 1,“ uvedla Markéta Klopcová.

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.