Co je Nová šichta?

Program pro odcházející zaměstnance OKD, který nabízí pomocnou ruku
při hledání nového profesního uplatnění.

Aktuality

Na výrobu důlních pažin vezmou chlapy ze šachet

Na výrobu důlních pažin vezmou chlapy ze šachet 12.12.2014

Pažiny využívané v revíru pro zajišťování stropů či boků důlních děl uviděl Zdeněk Zápalka poprvé jako učeň v roce 1969 s příchodem do lisovny tehdejšího národního podniku Válcovny plechu. Nyní je před penzí a se stejným sortimentem se setkává stále na postu technologa společnosti Tahokov – Technotron. Firmy, jež hodlá při výrobě zaměstnat i lidi odcházející z OKD!

„Společnost OKD je takřka po celou dobu své existence trvalým partnerem naší firmy datující vznik do roku 1969. Rekordní objemy v podobě přibližně dvanácti tisíc tun tahokovu za rok jsme na šachty dodávali na přelomu 70. a 80. let minulého století. Důlní pažiny tvoří i v současné době nejdůležitější část naší produkce. Děláme je s rozměry 1200 na 1000 a 1000 na 800 milimetrů,“ přiblížil Zápalka.

Za studena zpracovávaných – tažených a shora lisovaných – plechových tabulí zamířilo za více než pětačtyřicet let do revíru OKD tolik, že by poskládané v řadě obkroužily zeměkouli. „Ještě by pět tisíc kilometrů zbylo. Celková délka tahokovu dodaného na šachty podle našich odhadů totiž činí neuvěřitelných pětačtyřicet tisíc kilometrů,“ podotkl jednatel Tahokov – Technotronu Tomáš Mischinger.

Frýdecko-Místecká společnost je i jednou z prvních, která se zapojila pro projektu Nová šichta. „Za předpokladu dlouhodobé spolupráce s těžaři a rozšíření strojního vybavení vázaného částečně právě na výrobu pro doly jsme schopni nabídnout až pět pracovních pozic. A to právě zaměstnancům opouštějícím OKD,“ informoval zástupce ředitele Rostislav Tkáč.

Nabídku dělat operátora hutní druhovýroby/zámečníka v Tahokov – Technotronu podle něj už dostal důlní pracovník z ČSM. „Zájemci však musí projevovat vůli a ochotu přijmout zásadní změnu své životní situace i nové podmínky. A co za to? Solidní ohodnocení, příspěvky na stravování i penzijní spoření, možnost odborného profesního růstu, odměny či jiné benefity,“ upozornil Tkáč.

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.