Co je Nová šichta?

Program pro odcházející zaměstnance OKD, který nabízí pomocnou ruku
při hledání nového profesního uplatnění.

Aktuality

Nastartujte svoji novou kariéru

3.6.2016

Nová šichta se za dobu své více jak dvouleté existence stala synonymem pomoci odcházejícím zaměstnancům ze společnosti OKD, kteří často díky jejím službám nastartovali svoji novou pracovní kariéru, nebo rozjeli vlastní podnikání. Michaela Kühtreiberová, s níž byla dosud Nová šichta spojována, se od měsíce května zapojila do dalšího potřebného projektu společnosti OKD a pomyslnou štafetu tak předala Markétě Klopcové. Kromě pokračování ve svých dosavadních aktivitách, bude prioritou Nové šichty co nejvíce se přiblížit zaměstnancům, kterým bylo oznámeno, že se stávají nadbytečnými. V průběhu května dojde k zapojení personalistů ze závodů tak, aby byli schopni v případě potřeby poskytovat služby Nové šichty nejen na Poradenském centru v Karviné, ale také přímo na závodech, a to včetně Paskova, jakmile dojde k rozhodnutí o jeho dalším osudu.

Nová šichta je určena pro všechny, kteří jsou aktivní a chtějí se co nejdříve vrátit do pracovního procesu. Ať už jako zaměstnanec či jako začínající podnikatel. V současné době poskytuje Nová šichta služby v rámci dvou pilířů - Práce na dosah a Podpora podnikání.

V případě klienta, který hledá zaměstnání, mají konzultantky Nové šichty přehled o situaci na trhu práce v regionu, spolupracují s desítkami zaměstnavatelů, poradí s přípravou životopisu a na pracovní pohovor, poskytnou informace o základních právech klienta při nástupu do zaměstnání či poradí s výběrem i procesem pro získání potřebné rekvalifikace. Do budoucna bude moci klient Nové šichty také využít psychologického poradenství, nebo se zúčastnit motivačního školení, jehož cílem je rovněž příprava klienta na hladký vstup na trh práce.   

Naopak potřeby klienta, který chce začít podnikat, se mohou velmi lišit. Vždy je však nutné počítat s dlouhodobější přípravou.  Základními kameny rozjezdu vlastního podnikání je naplánovat, co je k němu potřeba z pohledu investic, jaké budou náklady, prodejní cena výrobku/služby a s tím související plán příjmů a zdroje financování. Klient přijde se skvělým nápadem, Nová šichta je zde proto, aby s ním společným úsilím převedla tento nápad do reality.

Společnost OKD věří, že může prostřednictvím Nové šichty zmírnit dopad pro bývalé zaměstnance při ztrátě zaměstnání. Společná práce klienta s konzultantkou přináší kontakty s novými lidmi a firmami, přístup ke konkrétním nabídkám i pomoc při překonání řady problémů. Ke každému klientovi je přistupováno individuálně s ohledem na jeho osobu a potřeby. Je věnován dostatečný čas na poznání a pochopení jeho požadavků, stanovení cílů spolupráce a jejich realizaci. Veškeré služby Nové šichty jsou poskytovány zdarma.

 

KONTAKTUJTE NÁS:

Poradenské centrum Nové šichty

tř. Osvobození 1721/9

Karviná-Nové Město

tel. 725 756 830

 

Otevírací doba:

Pondělí                8:00 – 14:00

Úterý                    8:00 – 14:00  14:00 – 17:00 po předchozí domluvě

Středa                  8:00 – 14:00

Čtvrtek-pátek    po předchozí domluvě

 

 Markéta Klopcová  Vanda Vojtková
 Manažer Nové šichty  Podpora podnikání
 Za práci na dosah  vanda.vojtkova@okd.cz
 marketa.klopcova@okd.cz  tel. 602 580 838
 tel. 725 756 827  
 tel. 596 262 128  
   
 Konzultanti Nové šichty  
   
 Alena Suchoňová, alena.suchonova@okd.cz  
 Lucie Citnarová, lucie.citnarova@okd.cz  
 Jana Janočková, janockova@okd.cz  
   
   
   
   
   
   

 

 

 

 

 

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.