Co je Nová šichta?

Program pro odcházející zaměstnance OKD, který nabízí pomocnou ruku
při hledání nového profesního uplatnění.

Aktuality

Nová Šichta má novou softwarovou aplikaci Burza práce

Nová Šichta má novou softwarovou aplikaci Burza práce 25.10.2016

Už bezmála 150 zaměstnanců využilo bezplatné konzultační služby a obrátilo se na Novou šichtu se žádostí o pomoc s hledáním nové práce nebo vyřizováním potřebných formalit.


Konkrétní pomoc programu Nová šichta, určeného výhradně pro zaměstnance odcházející z OKD z organizačních nebo zdravotních důvodů, je velmi rozsáhlá. „Spočívá nejenom v přípravě strukturovaného životopisu. Spolupracujeme i s celou řadou odborníků. V případě potřeby můžeme zprostředkovat pomoc psychologa, nebo odborníka na sociální poradenství, “ upřesnila personální ředitelka OKD Radka Naňáková.


Nová šichta spolupracuje i s místními Úřady práce ČR v oblasti rekvalifikací


„Našim klientům individuálně radíme, jaký typ rekvalifikace a jaký obor je pro ně nejlepší. Současně od nás získají základní informace o jejím průběhu a aktuálně nabízených kurzech. Pokud projeví zájem o rekvalifikace, které oficiálně nejsou v nabídce ÚP (tzv. zvolené rekvalifikace), pomůžeme jim se sepsáním žádosti,“ upřesňuje manažerka programu Nová Šichta Markéta Klopcová.


Naprostou novinkou program Nová šichta je softwarová aplikace Burza práce – Nová šichta OKD.


Konzultanti Nové šichty klientům během jejich osobní návštěvy odprezentují aktuální on line nabídku volných pracovních míst a v případě jejich zájmu zkontaktují i daného zaměstnavatele. Klienti si současně mohou sami zvolit oblast, ve které by chtěli pracovat, případně i konkrétní pracovní pozici.
„Burza práce – Nová šichta OKD je určena pro zaměstnavatele, kteří do ní mohou vkládat a spravovat aktuální nabídky volných pracovních příležitostí. V databázi Nové šichty si současně mohou přímo vybrat a zarezervovat nejvhodnějšího kandidáta, o kterého mají zájem pro vybranou pracovní pozici. Konzultanti Nové šichty pak vybrané uchazeče kontaktují a v případě jejich zájmu obratem zašlou novému zaměstnavateli životopis. Firma si pak vybraného uchazeče sama osloví a pozve na vstupní pohovor,“ upřesnila princip elektronické burzy práce Markéta Klopcová. Všechny služby poradenského centra Nová šichta jsou samozřejmě poskytovány bezplatně.
V současné době probíhají přípravy pro otevření další kanceláře poradenského centra Nová Šichta, a to přímo v areálu Dolu Paskov. Její provoz bude zahájen již v listopadu.

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.