Co je Nová šichta?

Program pro odcházející zaměstnance OKD, který nabízí pomocnou ruku
při hledání nového profesního uplatnění.

Aktuality

Nová šichta: Padesátníci z OKD rozhodně nejsou odepsáni!

Nová šichta: Padesátníci z OKD rozhodně nejsou odepsáni! 29.9.2016

Karlu Kijonkovi (53) nevyšla první dohodnutá pracovní nabídka nedaleko Františkových Lázní. Přesto mu Nová šichta pomohla znovu. Konzultantky tentokrát jeho životopis poslaly do Brna, kde ihned našel místo ve strojírenské výrobě.

 

BRNO – Bývalý narážeč Důlního závodu 1 – Karviná Karel Kijonka od září díky programu Nová šichta opět pracuje. Zaučuje se na ohraňovacím lisu ve strojírenské společnosti Impact Industry v Brně-Rosicích.

„V průběhu roku 2014 jsem se dozvěděl, že jsem nadbytečný. Firma mi nabídla odstupné, což jsem přijal a s OKD se po téměř sedmnácti letech rozloučil. Se opětovným zapojením do pracovního procesu mi od samého počátku pomáhala Nová šichta. Ještě na šachtě jsem zaregistroval její letáky s nabídkou pomoci po ztrátě zaměstnání. Zaujaly mne, “ říká Kijonka. Při hledání nového místa mu pomáhaly koordinátorky z Nové šichty. „Neřešil jsem, zda budu v regionu, a nebo na druhém konci republiky. Mám už dospělé děti, jsem rozvedený, takže mi nevadilo vypravit se za slušnou prací někam jinam. A opravdu se tak stalo. Nejprve mi zaměstnání nabídla firma Abydos z Hazlova kousek od Františkových Lázní. Bylo to místo kontrolora v kovovýrobě. Jenže jsem krátce před svým nástupem onemocněl. Když jsem se ze zánětu žil vyléčil, byla už tato pracovní pozice obsazena,“ pokračuje Kijonka.

Novou šichtu jsem proto kontaktoval podruhé. „Konzultantky poslaly můj životopis do firmy Impact Industry a hned druhý den mi volala jejich personalistka. Tak jsem jel za prací místo do Františkových Lázní do Brna. S podmínkami v nové práci jsem spokojený. Kolegy moje práce na šachtě zajímá. Šéf mi dokonce říkal, ať přivedu z Karvinska další lidi, “ popisuje Kijonka. 

Nová šichta, jak podotýká, má rozhodně smysl. „Můžu ji jen doporučit. Konzultantky tam odvádějí velmi dobrou práci. Řada z propuštěných zaměstnanců má šanci sehnat přes tento program nové uplatnění,“ dodal na závěr svého příběhu.

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.