Co je Nová šichta?

Program pro odcházející zaměstnance OKD, který nabízí pomocnou ruku
při hledání nového profesního uplatnění.

Aktuality

Nová šichta pomáhá lidem nadále, a neskončí, dokud jí bude potřeba

Nová šichta pomáhá lidem nadále, a neskončí, dokud jí bude potřeba 24.6.2021

STONAVA – Program pro odcházející zaměstnance společnosti OKD nabízející od roku 2014 pomocnou ruku při hledání dalšího profesního uplatnění pomohl od listopadu 2020 – dosud najít nové místo 161 lidem. A jak zdůraznila personální ředitelka Radka Naňáková, Nová šichta bude působit stále, dokud bude jejich služeb potřeba!
„O služby našeho programu projevilo za celou dobu jeho působení zájem 730 zaměstnanců. Aktuálně máme v databázi 364 lidí, kteří poptávají naši pomoc,“ uvedla personální ředitelka. Nová šichta vznikla,– aby připravila zaměstnance těžební společnosti na změnu pracovní pozice, a to i v úplně odlišném oboru. Dále, aby jim pomohla vytipovat konkrétní volná místa, vypracovat profesní životopisy, připravit se na pracovní pohovory, zkrátka být nápomocna ve všem, co s hledáním nové pracovní pozice souvisí.
„Nejčastěji s našimi klienty hledáme právě vhodné pracovní uplatnění, aktualizujeme jejich požadavky vzhledem k pracovním pozicím, pomáháme s prohlubováním znalostí spojených s prací na počítači …“ přiblížila manažerka programu Markéta Klopcová. Nová šichta se od jara v rámci organizačních změn v revíru přestěhovala: Jedna pobočka působí v budově Centra personálních služeb na šachtě ČSM- Sever a druhá v Centrálním vzdělávacím středisku s.p. DIAMO na jeho odštěpném závodě DARKOV. Poradenské centrum má na třídě Osvobození 1721 v Karviné-Novém Městě otevřeno v úterky, středy a pátky. Kontaktní pracoviště na šachtě ČSA bylo uzavřeno.
„V rámci stálého zlepšování poskytovaných služeb Nové šichty bylo rozhodnuto o přidělení konkrétního konzultanta, díky němuž budou její aktivity individuálně směřovány k potřebám a požadavkům jednotlivých klientů,“ upřesnila Klopcová. A zdůraznila, že do Nové šichty se může přihlásit bývalý zaměstnanec revíru ještě půl roku zpětně po ukončení svého pracovního poměru!
Co se nových míst týče, nejčastěji uspěli lidé z OKD za přispění Nové šichty v průmyslu a stavebnictví, ale i sociálních službách či zdravotnictví. Prohloubily se kontakty s podniky v regionu poptávající další zaměstnance. „Zájem projevilo okolo 130 firem, aktuálně aktivně spolupracuje s 99. Nejvíce poptávají elektrikáře, zámečníky, montéry a dělníky,“ informovala manažerka.

 

 

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.