Co je Nová šichta?

Program pro odcházející zaměstnance OKD, který nabízí pomocnou ruku
při hledání nového profesního uplatnění.

Aktuality

Nová šichta: Pomáháme odcházejícím zaměstnancům – nikoho neodmítneme

2.12.2020

KARVINÁ – Důl Paskov byl svým způsobem začátek, když jeho útlum znamenal spuštění programu pomáhajícímu odcházejícím zaměstnancům. A v dnešní době s blížícím se koncem šachet ČSA a Darkov aktivity Nové šichty zintenzivnily. Situaci přiblížila Markéta Klopcová, manažerka náboru a Nové šichty.

 

Nová šichta, najela naplno, jak to vypadá?

Kanceláře máme otevřeny na šachtách ČSA, Darkov a ČSM-Sever – ta poslední je společná i pro lokalitu ČSM-Jih. Zájem o služby Nové šichty průběžně roste a konzultantky domlouvají s jednotlivými odcházejícími zaměstnanci – kteří projevili zájem na spolupráci s naším programem – schůzky. Samozřejmě mohou služeb Nové šichty využívat i ti, co prvotně zájem neměli, případně lidé, kteří odešli z OKD z organizačních či zdravotních důvodů, nejdéle však před šesti měsíci. Nikoho neodmítáme! Hlásí se nám také už i lidé, kteří ještě nedostali informaci o ukončení pracovního poměru. Na tuto případnou situaci se však chtějí sami s předstihem nachystat. Mají obavy o budoucnost a především zájem připravit si startovní pozici k hledání nového zaměstnání a uplatnění na trhu práce.

 

Co konkrétního klienti nejvíce vyhledávají?

Jako v počátcích, i nyní je na prvním místě pomoc s vytvořením strukturovaného životopisu. Stěžejní a prioritní však zůstává hledání práce, předávání informací o nabídkách volných pracovních pozic, rekvalifikačních kurzech a obecně k záležitostem vyřizovaným na pobočkách pracovních úřadů.

 

A co současné novinky v tomto programu?

V poradenském centru na Třídě osvobození 1721 v Karviné- Novém Městě jsou instalovány počítače, které budou moci klienti Nové šichty samostatně, případně s pomocí konzultantky, využívat k vyhledávání volných pozic. Pokud chtějí, mohou si potřebné materiály vytisknout a odnést domů. Poradenské centrum budou moci navštívit i zaměstnanci na takzvané překážce v práci, pro něž by bylo docházení do kanceláří Nové šichty na dolech problematické. Budeme tak lidem opět blíže. Poradenské centrum OKD bude v provozu od prosince.  Současně provoz jednotlivých kanceláří NŠ na lokalitách zůstává nezměněn. Staronovou novinkou je obnovení spolupráce s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava, která projevila zájem o spuštění kurzů školení počítačových programátorů. Všichni zájemci, kteří prošli informačními pohovory, se mohou hlásit pro bližší informace konzultantům NŠ.

Uvědomujeme si, že ztráta zaměstnání a hledání nového uplatnění je stresující a po všech stránkách velice náročné. Snažíme se proto všem klientům podat pomocnou ruku a provést je tímto nelehkým životním obdobím. Ke každému, kdo se na nás obrátí s jakýmkoli požadavkem, přistupujeme vždy individuálně a s maximální snahou jim vyhovět.

Jsme tu pro vás, neváhejte nás kontaktovat!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.