Co je Nová šichta?

Program pro odcházející zaměstnance OKD, který nabízí pomocnou ruku
při hledání nového profesního uplatnění.

Aktuality

Personalisté Třineckých železáren: „Uplatníme lidi v Třinci, Ostravě i Kladně.“

24.3.2017

Společnost poptávala v DZ 3 hlavně nové pracovníky do výroby a údržby. Čtyři chlapi si už vyřizují potřebné věci, aby mohli od dubna nastoupit

CHLEBOVICE – Další ze společností, které mají zájem o končící paskovské zaměstnance, jsou Třinecké železárny (TŽ). Personalisté z tohoto podniku byli horníkům, ale i dělníkům z povrchu Důlního závodu 3 k dispozici v lokalitě Chlebovice v úterý 14. března.
„Nová šichta, pracovní úřad a zaměstnavatel na jedné chodbě. Fajn věc!“ uvedl Josef Platoš, jenž v DZ 3 opravuje a udržuje hydraulické systémy razicích a dobývacích technologií. Sám ostatně do TŽ z OKD v nejbližších dnech zamíří. Spolu s ním si začali vyřizovat potřebné náležitosti i další tři paskovští kolegové.
„Ze šachty k nám nastoupí na profese zámečníků a elektrikářů v údržbě. Potřebujeme je pro naši válcovnu trub v Ostravě. Tam dokážeme uplatnit i valcíře a pracovníky expeditu,“ sdělil personalista Miroslav Nogawczyk. Upozornil, že kromě válcovny v Ostravě a hlavní továrny v Třinci provozují rovněž tažírnu drátů ve Starém Městě u Uherského Hradiště a sochorovou válcovnu v Kladně. Místa mají všude.
„Zaměstnancům OKD nabízíme řadu možností. Primárně poptáváme lidi do výroby – valcíře, údržbáře, pracovníky expedice. Ale i specifické profese, jako jsou strojvedoucí, posunovači a hradlaři. Ty, kteří nemají kvalifikaci, ale splňují požadavky, jsme schopni zaučit,“ pokračovala personalistka Jolanta Śmiłowská s tím, že provoz v TŽ je nepřetržitý. Dělá se v osmidenním cyklu – dvě ranní, dvě odpolední, dvě noční. A dva dny volna.
„Horníci a další kvalifikovaní pracovníci z OKD jsou pro nás doslova personální injekcí. Trh práce na Třinecku a Jablukovsku, kde je těžiště naší výroby, je momentálně docela vyčerpaný. Nezaměstnanost tam není vysoká, kdo chtěl pracovat, pracuje. Proto hledáme lidi i na šachtě,“ vysvětlovala personalistka Ivana Korousová. TŽ se, jak doplnila, neomezily jen na prezentaci v Chlebovicích, v daleko větší míře totiž spolupracují s programem Nová šichta.

Pro válcovny se učil, teď tam jde ze šachty
Josef Platoš z Frýdku-Místku je jedním z prvních zaměstnanců OKD, kteří přecházejí do Třineckých železáren. „Pro válcovny trub v Ostravě-Vítkovicích jsem se kdysi učil a od dubna do tohoto provozu nastupuji po třiadvaceti letech práce na šachtě,“ nechal se slyšet specialista-hydraulikář z paskovského centrálního strojního úseku. Nové místo se pokusil sehnat prostřednictvím rekvalifikací přes pobočku Úřadu práce fungující v Důlním závodě 3. „Ale když referenti zjistili, na co všechno mám papíry, zhodnotili, že se na nic rekvalifikovat nepotřebuji,“ řekl Platoš. Ten má oprávnění na vysokozdvižný vozík, jeřábnický i vazačský průkazy, státní svářečské zkoušky na plyn, elektriku, pálení i drážkování a profesní řidičský průkaz. Do ostravské pobočky TŽ nastupuje jako zámečník údržby v nepřetržitém provoze.

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.