Co je Nová šichta?

Program pro odcházející zaměstnance OKD, který nabízí pomocnou ruku
při hledání nového profesního uplatnění.

Aktuality

Poradenské centrum v Karviné slouží i jako náborové středisko

Poradenské centrum v Karviné slouží i jako náborové středisko 31.5.2017

Uplatnění v Důlním závodě 2 se nabízí jak bývalým zaměstnancům OKD, tak i dalším zájemcům o pracovní místa, samozřejmě za splnění určitých podmínek

 KARVINÁ – Poradenské centrum OKD, pomáhající nacházet nové uplatnění lidem odcházejícím z OKD, je od půlky května zároveň náborovým střediskem pro těžební společnost. Souvisí to s poptávkou po důlních profesích na stonavské šachtě.

„V současné době hledáme horníky do rubání, raziče do příprav, důlní elektrikáře i důlní zámečníky především pro Důlní závod 2. Podmínkou je vyučení v oboru, anebo příbuzné technické profesi. K základním požadavkům patří výborný zdravotní stav a chuť pracovat v podzemí,“ vysvětluje manažerka Nové šichty Markéta Klopcová, která nyní koordinuje i náborové aktivity v poradenském centru. Nabídka platí nejen pro bývalé zaměstnance OKD, ale i ostatní zájemce z řad nehornických uchazečů o práci, kteří splní stanovená kritéria.

„Všichni zájemci se nejdříve musí zaevidovat v našem poradenském centru. Pak vyplní osobní dotazníky a absolvují krátké pohovory. Pokud vyhoví stanoveným podmínkám, budou je kontaktovat naši konzultanti pro lidské zdroje z DZ 2 a následně je pozvou k osobnímu setkání přímo na stonavskou šachtu,“ upřesnila Klopcová. Současně ale upozornila na skutečnost, že si uchazeči pro konzultantky poradenského centra musí vzít kromě občanského průkazu i doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání a zápočtový list z posledního zaměstnání.

 „Zájemci, kteří už v minulosti pracovali v některém z dolů OKD, budou navíc potřebovat doklady o poslední fárané směně, kvalifikaci v dole a výši NPE. Bez nich nebude možné uchazeče zaevidovat,“ upozorňuje Markéta Klopcová.

Poradenské centrum kromě náborových aktivit i nadále poskytuje kompletní služby programu Nová šichta. V jeho rámci pomáhá rozvinout schopnosti a dovednosti bývalých zaměstnanců OKD pro jejich nové pracovní uplatnění, případně založení vlastní živnosti či podnikání.

Nová šichta, jak Klopcová připomíná, stále působí i v Závodě Útlum - Jih. „Naše pracoviště nově vyhledávají zaměstnanci z utlumovaného závodu, kterým pracovní poměr končí k 30. červnu,“ doplňuje Klopcová.

 

 Poradenské centrum OKD

• kancelář: tř. Osvobození 1721/9, 735 06 Karviná-Nové Město

• telefon: + 420 725 756 830

• email: prace@okd.cz

• provozní doba: pondělí až čtvrtek od 8 do 14 hodin

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.