Co je Nová šichta?

Program pro odcházející zaměstnance OKD, který nabízí pomocnou ruku
při hledání nového profesního uplatnění.

Aktuality

Přijmout bývalého zaměstnance OKD? V tom v TRITREG-Třinec nevidí problém

12.12.2014

Společnost OKD ve spolupráci s Nadací OKD zahájila program Nová šichta. Ten by měl pomoci odcházejícím zaměstnancům najít nové uplatnění. Jednou z firem, která projevila zájem o spolupráci, je TRITREG-Třinec, s. r. o.

Jde o rodinnou firmu, která je v tažírenském odvětví aktivní už přes dvacet let a nabízí různý sortiment tažených drátů. Své výrobky třinecká firma exportuje do států EU, ale rovněž do jižní a východní Evropy. Samozřejmostí je pak tuzemský trh a sousední státy.

Podle zástupce firmy Janusze Hóty není s přijetím člověka, který v minulosti pracoval ve společnosti OKD, žádný problém. „Spíš naopak. Pokud uchazeč splní naše požadavky a akceptuje naši nabídku, budeme rádi zaměstnávat člověka s dlouholetým pracovním návykem a doporučením. Je velice pozitivní, že v dnešní konzumní době podávajíspolečnost OKD a Nadace OKD pomocnou ruku skrz program Nová šichta. Na tomto je zcela jasně vidět, že tak velké firmě není lhostejný osud zaměstnanců, kteří ji opouštějí,“ prohlásil Hóta.

Podle něj by musel budoucí zaměstnanec projít dlouhým procesem proškolování a pracovat pod dohledem zkušenějších kolegů. „Protože najít pracovníka se zkušenostmi z našeho odvětví je velice nepravděpodobné. Věřím však, že horníci mají vžitou kázeň s důrazem na bezpečnost a systematičnost. Tyto vlastnosti musí být zaručeně velkým benefitem pro jakékoliv budoucí zaměstnavatele,“ dodal Hóta.

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.