Co je Nová šichta?

Program pro odcházející zaměstnance OKD, který nabízí pomocnou ruku
při hledání nového profesního uplatnění.

Aktuality

Program na pomoc odcházejícím zaměstnancům z OKD - Nová šichta

16.12.2016

„Nová šichta je náš vlastní program pro zaměstnance odcházející z OKD z organizačních nebo zdravotních důvodů, který reaguje na aktuální situaci ve společnosti. Přichází s řešením pro hromadné propouštění zaměstnanců, kterým nabízíme pomocnou ruku pro jejich budoucí profesní uplatnění. Operativně reagujeme i na současnou situaci na trhu práce, kdy existuje zvýšený zájem zaměstnavatelů o zaměstnance OKD z důvodu nedostatku kvalifikované pracovní síly. V tomto kontextu jsme proto hledali řešení, jak komunikaci s firmami maximálně usnadnit a co nejrychleji jim zpřístupnit informace o zaměstnancích hledajících práci. Výsledkem je elektronická aplikace Burza práce – Nová šichta OKD,“ uvedla personální ředitelka OKD Radka Naňáková.

„Webová aplikace je určena pro zaměstnavatele, kteří do ní mohou vkládat a spravovat aktuální nabídky volných pracovních příležitostí. V databázi Nové šichty si současně mohou přímo vybrat a zarezervovat nejvhodnějšího kandidáta, o kterého mají zájem pro vybranou pracovní pozici. Konzultanti Nové šichty pak vybrané uchazeče kontaktují a v případě jejich zájmu obratem zašlou novému zaměstnavateli životopis. Firma si pak vybraného uchazeče sama osloví a pozve na vstupní pohovor,“ upřesnila Markéta Klopcová, manažerka Nové šichty.

Princip je velmi jednoduchý. „Potenciální zaměstnavatel si stáhne formulář smlouvy o spolupráci na našich webových stránkách www.novasichta.cz v sekci PRO ZAMĚSTNAVATELE, vyplní údaje své firmy a v elektronické podobě ji zašle do Nové šichty. Po přijetí a podpisu smlouvy ze strany OKD bude smlouva zaslána zpět k podpisu zaměstnavateli. Na uvedené adrese jsou rovněž velmi dobře popsány další informace k webové aplikaci,“ dodala Markéta Klopcová s tím, že v případě dalších dotazů nebo zpětné vazby k aplikaci se mohou zaměstnavatelé obrátit přímo na ni prostřednictvím e-mailu marketa.klopcova@okd.cz .

„Současná situace ve společnosti OKD není vůbec jednoduchá. I přesto podnikáme kroky, abychom na ni byli v maximální možné míře a v časovém předstihu připraveni. Proto se v aplikaci mohou zájemci o novou práci objevit už v okamžiku, kdy se dozví, že s nimi bude z organizačních nebo zdravotních důvodů ukončen pracovní poměr. Nemusí se jednat pouze o zaměstnance v dělnických profesích v dole nebo na povrchu. Zvětšuje se zájem také o technicko-hospodářské zaměstnance,“ dodal na závěr manažer Centra personálních služeb OKD Radomír Štix s tím, že všechny služby poradenského centra Nová šichta včetně burzy práce jsou samozřejmě poskytovány bezplatně.

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.