Co je Nová šichta?

Program pro odcházející zaměstnance OKD, který nabízí pomocnou ruku
při hledání nového profesního uplatnění.

Aktuality

TABLO NEJMENŠÍCH DĚTÍ V PORADENSKÉM CENTRU Nové šichty

TABLO NEJMENŠÍCH DĚTÍ V PORADENSKÉM CENTRU Nové šichty 6.8.2015

KARVINÁ – Od prvního červnového dne funguje v centru Karviné poradenské centrum programu společnosti OKD a Nadace OKD Nová šichta, jehož prostřednictvím pomáhá firma i její nadace najít odcházejícím zaměstnancům nové pracovní uplatnění, případně začít samostatně podnikat. Během prvních prázdninových dnů se za oknem pobočky v Karviné-Novém Městě objevilo tablo s malými dětmi, které navštěvující jesle na nedaleké ulici Závodní.
Nápad vznikl v hlavě pracovnice Závodu úpraven severní lokality Důlního závodu 2 Marie Djafri. „Tablo jsem chtěla vystavit ve vedlejší výloze, ale neodolala jsem zajímavé myšlence - úplně nejmenší děti a název Nová šichta - hned mi to do sebe zapadlo,“ říká Djafri. Podle ohlasů z jeslí to byl vynikající nápad, jelikož ihned od vystavení se o tuto instituci podobnou škole (jen pro menší děti) začali zajímat rodiče. „A to je jen dobře. Pokud nebudou děti, nebudou ani jesle. Pracovnice jeslí, které si nechávají říkat tety, jsou za to velmi rády,“ usmála se.
„Spolupráce na místní úrovni je velmi důležitá. Máme z toho radost, navíc ohlasy lidí jsou pozitivní. Téměř každý člověk, který projde kolem výlohy, se na chvíli zastaví a podívá se. Myšlenka paní Djafri byla opravdu výborná,“ prohlásila při pohledu na tablo projektová manažerka projektu Nová šichta Michaela Kühtreiberová.
aja

POD FOTO:

Michaela Kühtreiberová před tablem u poradenského centra Nová šichta.

FOTO: Adam Januszek

Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.